Beezone

Ürünler

Arıların insanlığa hediyesi propolis damla ürünlerimizle tanışın.

Hayatınıza zindelik ve iyilik katın.
Arılara çok şey borçluyuz.
Dünyadaki yaşam arılara çok şey borçlu. Yeryüzündeki bitkisel çeşitlilik, soframıza koyduğumuz meyve sebzeden, saksılarımızdaki süs çiçeğine kadar tüm bu yaşam arılar sayesinde devam ediyor. Bitkilerdeki tozlaşma faaliyetlerine yardımcı olan arılar sayesinde ekosistem korunuyor.

130 bini aşkın farklı bitki türü, her yıl çiçek açıyor, meyve veriyor, çoğalıyor. Besin zincirinin devamlılığını sağladığı için dünyadaki yaban hayvanlarının çeşitliliği de arılar sayesinde sürüyor.

Harvard Üniversitesi’nde 2015 yılında yapılan bir araştırmaya göre arıların yok olması, dünyada her yıl fazladan 1 milyon 420 bin insanın ölümüne sebep olabilir. Meyve üretimi dünya genelinde yüzde 23, sebze üretimi yüzde 16.3, tahıl üretimi yüzde 22.9 azalabilir, kıtlık baş gösterebilir.

Bağışıklık sistemimizin güçlenmesi, vücut direncimizin artması için arıların deneyimlerinden faydalanabiliriz. Arıların ürettiği propolis'in su veya alkol ile çözümlenerek üretilen propolis damla bu konuda bizlere fazlasıyla yardımcı olacaktır.

Kovandan gelen mucize: Propolis
Dünyaya bu kadar büyük katkıları olan arıların insanlığa sunduğu bir diğer faydası da propolistir. Flavonoidler ve polifenoller açısından zengin olan propolis, aynı zamanda demir, kalsiyum, bakır ve manganez gibi mineraller ile B ve C vitaminleri açısından da yüksek bir içeriğe sahiptir. Genel olarak propoliste 300'den fazla bileşik bulunmaktadır. Flavanoid ve polifenoller ise, hücre hasarını önlemeye destek veren yardımcı çok değerli bir antioksidan çeşididir.

Tıpkı bir koruyucu kalkan gibi
Propolisin asıl işlevi kovanı virüslere, bakterilere, patojenlere karşı korumaktır. Ayrıca kovanın kusurlarını da onarır, küf oluşumunu engeller, enfeksiyonları önler ve tüm kovanı sterilize eder. Bu eşsiz maddenin yararlı özellikleri her geçen gün daha fazla alanda kullanılmaktadır.

Propolis vücudumuz için de doğal ve paha biçilmez bir koruyucu kalkandır. Organik, katkısız ve güvenli ürünleriyle Beezone markası ile ürettiğimiz organik Propolis damla ürünlerimiz aradığınız doğal desteği size verecektir.

Su bazlı propolis damla ürünümüzü "alkol" hassasiyeti olan müşterilerimiz kendileri için ve çocukları için tercih ederken, alkol bazlı propolis damla ürünümüzü ise yetişkin müşterilerimiz kullanmaktadır.

Propolis damla kullanımı ile ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Arılara çok şey borçluyuz