Yaşlılarda bağışıklık ve propolis damla desteği!

Yaşlılarda bağışıklık ve propolis damla desteği!
Yaş ilerledikçe enfeksiyonlara karşı direnç azalır. Bunun nedenlerinden biri, bağışıklık sisteminin artık her yeni patojene karşı yeni antikor üretememesidir.

Bunun yerine vücut, önceki enfeksiyonlarda kullandığı ve bildiği daha az etkili antikorları üretir. Bu da yaşlıları virüslere ve bakterilere karşı duyarlı ve savunmasız hale getirir.

Kısacası maalesef yaşlılıkta vücudun geri kalanı gibi, bağışıklık sistemi de yaşlanır ve vücudu daha az savunabilir.

Bağışıklık sistemi ergenliğin bitişiyle birlikte yaşlanmaya başlar.

Aslında bağışıklık sistemi, ergenlik sonuyla birlikte yaşlanma sürecine girer. Ancak bu süreç çok yavaş ilerler. Kişi kendine iyi bakıyorsa, stressiz yaşıyor, düzenli uyuyor, spor veya egzersiz yapıyor ve sağlıklı besleniyorsa, çok uzun yıllar bağışıklık sistemi, vücudundaki diğer sistemler gibi sağlıklı kalabilir. Ama sigara ve alkol tüketiyor, düzensiz ve hareketsiz yaşıyor, kötü besleniyorsa bağışıklık sistemi çok daha erken yaşlanabilir. Kısacası 50 yaşındaki formda bir kişi, 30 yaşındaki formda olmayan birinden daha iyi bağışıklık sistemine ve savunmaya sahip olabilir.

Ancak yıllara dayanmak elbette mümkün değil. Özellikle 50 yaş temel bir yaş sınırıdır. Bu yaşlardan sonra zayıflayan bağışıklık sistemi, sağlık üzerinde gözle görülür etkilere neden olmaya başlar.

Özellikle bulaşıcı hastalıklarda 50 yaş sonrası ciddi komplikasyonların görülme riski önemli ölçüde artar. Kimse bunu duymaktan hoşlanmaz çünkü 50 yaşında kendinizi aslında hiç de yaşlı hissetmezsiniz. Ancak siz hissetmeseniz de bağışık sisteminiz yaşlanmaya ve sizi korumak için daha az çalışmaya başlamış demektir.

65 yaşından sonra bu süreç daha da hızlanarak artar.

Peki bu gidişatı yavaşlatabilmek ve bağışıklığa destek olmak mümkün mü?

Elbette. Güçlü bir bağışıklık sistemi için en önemli ön koşullar, yeterli egzersiz, dinlendirici uyku, stresten kaçınma ve bağışıklık sisteminin bileşenleri için tüm önemli yapı taşlarını sağlayan sağlıklı bir diyettir.

Bu diyeti destekleyecek gıda takviyeleri arasında en önemlilerinden biri de propolis damladır.

Arılar için iyi olan insanlar için de iyidir.

Arılar, polen toplama mevsimi sonunda, ağustos ve ekim ayları arasında bazı ağaç türlerinin yaprak tomurcuklarından ve kabuğundan reçine toplarlar, bu reçineleri kendi tükürük salgıları ve balmumuyla birleştirerek propolise dönüştürürler. Bu propolisi yapı ve savunma malzemesi olarak kovanları hem güçlendirmek hem de hastalıklardan ve düşmanlardan korumak kullanırlar. Arılar için iyi olan, insanlar için de iyidir, bugün ham propolisten üretilen propolis damla, insanların savunma sistemini güçlendiren çok değerli bir gıda takviyesi olarak tüm dünyada kabul görmektedir.

Flavonoidler ve polifenoller (antioksidanlar) açısından zengin olan propolis damla, aynı zamanda demir, kalsiyum, bakır ve manganez gibi mineral tuzları ile B ve C vitaminleri açısından da yüksek bir içeriğe sahiptir. Bu içerik yaşlılıkta bağışıklık sisteminin ihtiyaç duyduğu temel maddeleri karşılar. 300’e yalın bileşikten oluşan propolis damla, yaşlanan bağışıklık sisteminin ihtiyaçlarını kovandaki bir gediği kapatır gibi kapatır.

Günde 20 damla BeeZone Organik Propolis Damla size iyi gelecek.

Propolis damla, kadın ya da erkek tüm yetişkinler tarafından güvenle kullanılabilir. 50 yaş üzerinde her mevsim değişiminde 3 haftalık 4 tedavi şeklinde uygulanabilir. Propolisi size %100 organik haliyle sunan BeeZone Propolis Damla’nın günde 20 ila 80 damla arasında kullanımı bağışıklık sistemini güçlendirmeye destek olur.

Sağlık problemleri olan ve düzenli ilaç kullananların propolis damlayı kullanmadan önce doktoruna danışması tavsiye edilir. Ayrıca arı sokmalarına ve arı ürünlerine alerjisi olanlar kullanmamalıdır.

Propolis damlanın daha fazla faydasını öğrenmek için web sitelerinde arama yapabilirsiniz. BeeZone ürünlerini aşağıdaki linklerden inceleyebilir, kolayca sipariş vererek adresinize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
Diğer Blog Yazıları
Özellikle mevsim geçişlerinde gribal enfeksiyonlar, soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklar sık sık gündeme gelir.
Propolis ve propolis damla ürünleri cildimizde kullanabilir miyiz, cildimize nasıl bir destek sağlar gibi sorularınıza cevaplar...
Arılar, gezegenimizin sağlığı için son derece önemli canlılardır. Bu önem, arıların tozlayıcı olarak oynadığı rolden gelir
Ebeveynler, çocuklarının hastalıkları, özellikle de mevsimsel olanları tedavi etme veya önleme yöntemlerini seçerken, doğal ürünleri tercih ederler.
Propolisin içeriği, arı kovanının bulunduğu yere ve mevsime göre değişir. Ancak her koşulda bu mucizevi maddenin içinde 300’den fazla değişik madde bulunur.
Arıların dünya üzerindeki varlığının 50 milyon yıl öncesine kadar gittiği biliniyor. O günden beri arılar kovanlarını yapıyor, kendilerini dış tehditlere karşı güvenle savunuyor.